yükleniyor

Anasayfa

Robotik
Kodlama

Dijitalleşen dünyamızda ortaya çıkan uzmanlık alanlarından biri de robotik kodlamadır. Gelecekte önemli bir sektör olacağı öngörülen bu alan için gerekli donanıma sahip kişiler yetiştirmekteyiz. Bu amaçla gerekli eğitimler uzmanlarımız tarafından verilmektedir. Bu eğitim öğrencilerimizin analitik düşünme yeteneklerini geliştirmektedir.


Yurt Dışı Gezileri

Türkiye Bilim Evleri olarak eğitim politikamızın en önemli boyutlarından biri de öğrencilerimizin dünyada daha etkin yer edinmeleri ve dış dünyaya dair bakış açılarını geliştirmeleri için yurt dışı gezileri düzenliyoruz. Bu gezilerde amacımız kültürel etkileşim ile öğrencilerin bakış açılarını genişletmek, vatandaşlık kavramını anlayabilmek ve öğrenmiş olduğu yabancı dili aktif bir şekilde kullanarak ülkesini ve okulunu temsil etmenin onurunu yaşamasını hedeflemekteyiz.

Teknik ve
Kültürel Geziler

Eğitimin aile-okul-çevre üçlüsü içerisinde olduğu günümüzde, öğrencilerimizi dersleri ve hedefleri doğrultusunda çeşitli kurum ve kuruluşlara götürü- yoruz. Yaptığımız her bir gezi kazandırmak istediğimiz beceri ve farkındalıklar doğrultusunda yapılmaktadır. Doğa yürüyüşleri ve kısa süreli gezilerle rahatlayan, stresini atan öğrencilerimiz , farklı kurum ve kuruluşlara, fabrikalara giderek yeni meslekleri yakından tanıma fırsatı bulurken yeni dünya düzeninin ilerleyen teknoloji ve bilgi üretimiyle kurulduğunu deneyimleme fırsatı yakalamaktadırlar

Etkinlikler

Müzik
Kurumumuzda öğrencilerimize yetenekleri dahilinde enstrüman çalma ve ritim bilgisi verilerek bu konuda öğrencilerimizin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlanır. Ayrıca öğrencilerimiz müzik grupları kurarak konser verme ve grup ya da bireysel yarışmalarda kendini ölçme şansı da yakalayabilir.

Dans
Dans etmenin Avrupa ülkelerinde bireyin fziksel, kişisel, sosyal ve duygusal açıdan farkındalık kazandırdığı bilinir. Bu bilimsel bilgiler ışığında Türkiye Bilim Evlerinde eğitmenler aracılığıyla yöresel ya da modern dans ekibimizle öğrencilerimize bedensel zekasını geliştirip kendini dansla ifade etme şansı sağlıyoruz.

Spor
Türkiye Bilim Evleri olarak ülkemizin adını olimpiyatlarda başarıyla temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bunun için basketbol, futbol, voleybol, tenis gibi kapalı-açık spor salonları ve donanımlı ekibimizle yanınızdayız. Ayrıca kurum olarak tüm milli sporcu öğrencilerimize bursluluk ve sponsorluk imkanı sunuyoruz.

Resim
Görsel sanatlar uzmanlarımız ve psikolojik danışmanlarımızın bir arada olduğu ekibimizle, öğrencilerimiz atölyelerimizde hem resim yapma tekniklerini ustaca öğrenir hem de resim sanatının iyileştirici gücü etkin bir şekilde kullanır. Çünkü resimlerin, öğrencilerin kişiliğini arzularını ve kaygılarını yansıttığının bilincindeyiz.

Ekstrem Sporlar
Türkiye Bilim Evleri olarak zihinsel karmaşayı önleyip kişinin bedenini, zihnini ve ruhunu birleştirmeye yarayan okçuluk, ftness, buz pateni, su altı sporları v.b. aktiviteleri istekli öğrencilerimize uzman eğitmenlerimizle öğretiyoruz.