yükleniyor

Anasayfa

Cuma ALTUNAY

İngilizce Zümre Başkanı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi

Ortadoğu Teknik Üniversitesine yerleşmekteki amacım İngilizce öğrenmekte zorluk yaşayan Türk gençlerine en kısa sürede ve en kaliteli seviyede bu dünya dilini öğretebilmekti. Nitekim bugün, binlerce öğrencinin hızla değişen ve yenilenen bilgiye ulaşabilmesini sağlamanın gururunu yaşıyorum. İngilizce zümre başkanı olarak kurumumuzda eğitim gören öğrencilerimize yaşlarına uygun olan dil eğitimi olanağını hak ettikleri en kaliteli atmosferde sağlama amacını gütmekteyim. Farklı yabancı dillere ilgi duyan öğrencilerimiz için, ana dili İspanyolca ve Fransızca olan uzman öğretmen kadromuzla da yabancı dil eğitimi çerçevemizi geniş tutmaktayız. Ayrıca kurmuş olduğumuz Yabancı Dil Evlerimizle de her yaş ve seviyedeki kişiye ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Yabancı Dil

-Her yaş grubuna özgü yabancı dil eğitimi,
-Konuşma odaklı interaktif dersler,
-Ücretsiz materyal desteği,
-Görsel destekli grup çalışmaları,
-Yurt dışı dil okullarında eğitim imkanı,
-Alanında uzman, saygın üniversitelerden mezun yabancı ve Türk eğitmenlerle konuşma imkanı,
-Gündelik yaşamda kullanabilecekleri dil yapılarına dair farkındalık seviyenizi yükseltecek ders içerikleri,
-Yabancı flmler izleyebileceğiniz ve flmlere özel hazırlanmış soruları cevaplayabileceğiniz, flmlerin sonunda kritik yapabileceğiniz sinema salonu,
-Öğrencilerin öğrendikleri dil yapılarını doğal bir şekilde kullanabilecekleri ve pratik yapabilecekleri aynı zamanda öğretmenler eşliğinde sosyalleşebilecekleri kulüpler,
-Öğrencilerin orijinal İngilizce ve diğer dillerde yazılmış kitapları okuyup tartışabilecekleri kütüphane,
-Eğlenerek, stres atarak ve doğru telaffuzları öğrenerek şarkı söyleyebilecekleri karaoke salonu,
-Öğrencilerin kelime dağarcıklarını akıl oyunları, puzzle, tabu, scrabble gibi kelime oyunları ve yarışmalarla geniş bir yelpazede geliştirme imkanı bulabilecekleri kelime kulübü ve oyun salonu,

Yabancı Dil Kulüpleri

12 Farklı Etkinlikle

Speaking Club
Öğrencilerin birbirileri ile daha iyi iletişim kurabilecekleri ve sınırsız sayıda farklı konulardaki fkirleri tartışabilecekleri bir kulüptür.
Karaoke Club
Öğrencilerin yabancı şarkılar söyleyerek telaffuz ve aksan yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan bir kulüptür.
Debate Club
Öğrencilerin sosyal, siyasal, bilimsel, edebi, tarihi ve kültürel konularda geniş bakışı açılarıyla takımlar halinde birbirleriyle yarışabilecekleri ve tartışabilecekleri bir münazara kulübüdür.
Movie Club
Öğrencilerin, kült flmleri izleyip gruplar halinde flmler hakkında eleş- tiriler yapabilecekleri, tartışabilecekleri ve dilin farklı kullanım şekillerini gözlemleyip kaydını tutabilecekleri bir kulüptür.
Fun Quiz Nights
Öğrencilerin birçok farklı konularda sorular, rol-playler, hazırlıksız konuşma v.b. yarışmaları düzenleyip icra edecekleri ödüllü eğlence kulüpleridir.
Creative Literature
Öğrencilere bir çok edebi eseri okuma, yazma ve eleştirme olanağı sağlayan bir kulüptür.
Grammar Club
Dil bilgisi konusunda öğrencilerin yetilerini arkadaş ortamında hızlı bir şekilde geliştirebilecekleri bir kulüptür.
Drama Club
Öğrencilerin dil seviyelerine uygun monolog, portre canlandırma ve kısa flm gibi çalışmaları içeren bir kulüptür.
Comedy Theatre
Öğrencilerin kültleşmiş eserleri canlandırabilir, tirat tekniğini icra edebilir ve kendi ekiplerini kurup kendi yazdıkları veya hali hazırda mevcut bulunan eserleri canlandırabilecekleri çalışmalar yaptığı kulüptür.
Vocabulary Club
Öğrencilerin kelime dağarcıklarını daha geniş bir yelpazede geliştirebilmeleri için akıl oyunları, puzzle, tabu, scrabble ve yarışmalar gibi içeriklerle eğlenerek çalışmalar yapabileceği bir kulüptür.
Academic Writing
Yurt içi ve yurt dışındaki bilimsel projelerde, yarışmalarda ayrıca lisans ve lisans sonrası akademik dil temelini oluşturmaya yönelik bir kulüptür.
Presentation Club
Öğrencilerin ilgi alanlarına göre sunum hazırladıkları ve topluluğa karşı kendilerini ifade etme becerisi kazandırmaya yönelik bir kulüptür.